Trinkelių klojimas Kaune ir Kauno raj.

Trinkelės, visaip kaip ir kiemo apželdinimas, yra viena universaliausių dangų, puikiai tinkančių tiek gyvenamųjų namų kiemams ir sodams, tiek pėsčiųjų bei dviratininkų takams, parkų takeliams, mokyklų ir vaikų darželių kiemeliams, transporto stovėjimo aikštelėms ir kt. Trinkelių klojimas yra ne tik funkcionalus, bet ir patogus sprendimas, kadangi išklotos trinkelės tarnaus ilgai, jas bus lengva prižiūrėti, o prireikus pakeisti. Tad kaip išsirinkti tinkamas trinkeles savo namams?

Trinkelių rūšys: skirtumai, panašumai, ypatybės

Trinkelės gali būti gaminamos ne tik iš betono, kaip įprasta manyti, tačiau ir iš molio, klinkerio, granito, akmens. Lietuvos rinkoje dažniausiai naudojamos betoninės trinkelės, pasižyminčios puikiu kainos ir kokybės santykiu.

Trinkelių klojimas Kaune
Trinkelių klojimas Kaune

Betoninės trinkelės

Betoninės grindinio trinkelės gaminamos įvairių formų, storių ir spalvų. Šios rūšies grindinio trinkelės yra kiek pigesnės nei kitų rūšių danga, jas lengviau kloti, o ir formų bei atspalvių paletė daug didesnė nei kitų rūšių plytelių. Be to, betoninių trinkelių priežiūra daug paprastesnė – ganėtinai ganėtinai lengvai nuvalomas purvas, nešvarumai. Vis dėlto, betoninės plytelės šiek tiek nusileidžia klinkerio ar akmens trinkelės dėl savo trapumo.

Trinkelių klojimas Kaune

Klinkerio trinkelės

Klinkerio trinkelės pasižymi ypatingu tvirtumu, yra atsparios trinčiai, druskoms, išblukimui, šalčiui, puikiai išlaiko apkrovas, nėra slidžios. Klinkerinėms trinkelėms gaminti skirtas molis deginamas itin aukštoje temperatūroje, dėl šios priežasties šios trinkelės yra ilgaamžės ir tvirtos. Nors tiek pačios trinkelės, tiek jų įrengimas lyginant su betoninėmis grindinio trinkelėmis yra brangesnis, tačiau pranašumai neabejotini.

Trinkelių klojimas Kaune

Granito (akmens) trinkelės

Iš granito ir bazalto gaminamos trinkelės yra itin tvirtos, kadangi pjaunamos ar skaldomos iš natūralaus akmens. Granito trinkelės visai kaip ir klinkerio yra ilgaamžės, atsparios temperatūrų pokyčiams, trinčiai, apkrovai. Akmens trinkelės puikiai tiks grįsti ne tik namų kiemus, parkų takus, bet tiks ir dekoruoti kapavietes, gėlynus, sodus ir pan.

Kaip išsirinkti trinkeles?

Kokias trinkeles rinktis geriausiai suplanuos vieta, kurioje norite trinkeles kloti, taip pat ir norima dizainas, kadangi trinkelių rūšių ir dėjimo būdų yra begalės.

KLASIKA
Individualiuose gyvenamųjų namų kiemuose dažniausiai naudojamos klasikinės trinkelės, kurios pasižymi lygiu paviršiumi ir puikiai tinka prie aplinkos ar namo fasado.

SAUGUMAS
Jeigu norisi daugiau saugumo, žiemą, ypač slidžiose vietose, rekomenduojama rinktis trinkeles su grublėtu paviršiumi, kurios yra saugiausios.

UNIKALUMAS
Norintiems unikalesnių sprendimų, rekomenduojame rinktis trinkeles su šešių atspalvių priemaišomis, kurios nėra tokios lygios kaip klasikinės, tačiau puikiai atspindi marmuro bazalto ir granito atspalvius.

STABILUMAS
Trinkelių klojimo raštas yra ne tik vizualus, tačiau ir grindinio stabilumui įtakos turintis sprendimas. Siekiant jog trinkelės būtų tvirtos, stabilios, o apkrova persiduotų tolygiai, rekomenduojamas eglutės raštas.

Trinkelių klojimo technologija: kaip kloti trinkeles?

Trinkelių klojimo technologija apima kelis etapus – pagrindo paruošimo, trinkelių dėjimo plano ir, galiausiai, pačių trinkelių klojimo.

APLINKA
Prieš pradedant trinkelių klojimo darbus derėtų įvertinti ir aplinką, nuolydžius, aukščius, vietą, kurioje bus klojamos trinkelė.

NUBĖGIMAS
Reikėtų apgalvoti ir lietaus surinkimo trapus, jų įrengimo vietą, kad lyjant vanduo subėgtų, kur reikia,ir nepakenktų namo pamatams.

PAGRINDAS
Vienas svarbiausių trinkelių klojimo etapų yra pagrindo paruošimas. Tinkamai įrengtas grindinio pagrindas garantuos, jog trinkelės tarnaus ilgai.

Kokybišką dangą lemia ne tik tinkamai paruoštas paviršius, bet ir kvalifikuotų specialistų, turinčių patirties ir žinių, darbas, todėl visada rekomenduojame prieš renkantis meistrus paprašyti jau atliktų darbų pavyzdžių.

Trinkelių klojimo kaina

Tiek pačių trinkelių, tiek trinkelių klojimo kaina priklauso nuo keleto dalykų. Visų pirma, tai trinkelių medžiaga. Betoninės trinkelės, kaip minėjome, bus pigesnis sprendimas. Štai granitinės ar klinkerio trinkelės kainuos brangiau, tačiau ir atrodys prabangiau. Kaina priklauso ir nuo trinkelės formos bei dėjimo rašto, vietos, kurioje norite kloti trinkeles ir paruošiamųjų darbų.

Kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais ir mūsų specialistai suteiks visą reikiamą informaciją apie trinkeles, trinkelių klojimą ir suras geriausią sprendimą jūsų namams. Taip pat atliekame ir kiemų apželdinimo bei tvorų montavimo darbus.

Daugiausiai darbų esame atlikę būtent Kaune ir Kauno raj., tačiau esant poreikiui, trinkeles dedame ir kituose miestuose.

Trinkelių klojimo kaina priklauso nuo trinkelių pasirinkimo ir rašto, vietos, kurioje norite kloti trinkeles, ir paruošiamųjų darbų, todėl kainą dažniausiai skaičiuojame individualiai.

Pačios paprasčiausios, populiariausios ir pigiausios yra betoninės plytelės, tačiau asortimente turime ir granito, klinkerio trinkelių, kurios yra įdomesnės, stilingesnės.

Scroll to Top
Call Now Button